Belangenbehartiger
De Woonbond komt op voor de belangen van huurders. We staan voor betaalbare huren, goede woningen in leefbare wijken en sterke huurdersorganisaties. Wat hebben we de afgelopen jaren voor u bereikt?
SuccessenEen derde van de huurders heeft onvoldoende inkomen om de huur (in de nabije toekomst) te betalen, blijkt uit een recente peiling van het NIBUD.
Bij kopers geeft 15% aan de hypotheeklasten (binnenkort) niet op te kunnen brengen.
Veel mensen die door de coronacrisis in de problemen komen hebben een flexibel arbeidscontract. Veel werknemers met een flexcontract die meer dan twaalf uur in de week werken, wonen in de huursector. 48% van deze mensen woont in de huursector, terwijl dat bij werknemers met een vast contract slechts 38% is.
Maar liefst 41% van de mensen met een flexibel arbeidscontract geeft aan een inkomensdaling te hebben gehad in verband met de coronacrisis. Gemiddeld hebben werknemers met een flexibel dienstverband een inkomensterugval van € 930,-.
Eerder concludeerde de Autoriteit Financiële Markten (AFM) ook dat huurders extra kwetsbaar zijn bij een inkomensdaling, vanwege de relatief hoge woonlasten en doordat huurders weinig aan sparen toe komen waardoor ze vaak geen financiële buffer hebben.
De Woonbond heeft samen met tal van andere maatschappelijke organisaties een oproep aan het kabinet gedaan om de koopkracht van huurders te verbeteren. Bijvoorbeeld door geld in te zetten voor huurverlaging en voor ruimere huurtoeslag. Ook moet er geïnvesteerd worden in meer nieuwbouw van sociale huurwoningen. Er is al een tekort aan betaalbare woonruimte en de vraag naar betaalbare huur zal door de economische crisis alleen maar toenemen.
Doe ook een oproep aan het kabinet en teken de petitie!
De Woonbond komt op voor de belangen van huurders. We staan voor betaalbare huren, goede woningen in leefbare wijken en sterke huurdersorganisaties. Wat hebben we de afgelopen jaren voor u bereikt?
SuccessenVragen over huren of problemen met je verhuurder? Woonbondleden vragen advies bij de Huurderslijn (020-551 77 55).
Een goed geïnformeerde huurder krijgt meer voor elkaar! De Woonbond heeft tientallen brochures over de rechten van huurders en huurdersorganisaties. Je bestelt ze in onze webwinkel.
webwinkel