Belangenbehartiger
De Woonbond komt op voor de belangen van huurders. We staan voor betaalbare huren, goede woningen in leefbare wijken en sterke huurdersorganisaties. Wat hebben we de afgelopen jaren voor u bereikt?
SuccessenDe Tweede Kamer stemde vandaag voor een motie van SP Kamerlid Beckerman en D66 Kamerlid Boulakjar voor het steunen van kennisorganisaties op het gebied van wooncoöperaties. Om zo de oprichting van wooncoöperaties te steunen.
Eerder nam de Kamer al een amendement aan waarmee er een klein fonds in het leven werd geroepen om extra te investeren in wooncoöperaties.
Met de huidige motie wordt de regering opgeroepen om te zorgen dat er geïnvesteerd blijft in kennisorganisaties. Er bestaat een landelijk kennisnetwerk van wooncoöperaties (CoopLink). Dergelijke organisaties zijn nodig in het stimuleren van wooncoöperaties. De Woonbond is dan ook blij dat de Kamer hier in wil blijven investeren.
Bij wooncoöperaties is een collectief eigenaar van het pand, en de bewoners huren dus feitelijk van zichzelf. Al is het ook mogelijk een 'beheercoöperatie' op te richten. De verhuurders is dan een andere partij (bijvoorbeeld een corporatie) maar de bewoners beheren het complex zelf.
De Woonbond komt op voor de belangen van huurders. We staan voor betaalbare huren, goede woningen in leefbare wijken en sterke huurdersorganisaties. Wat hebben we de afgelopen jaren voor u bereikt?
SuccessenVragen over huren of problemen met je verhuurder? Woonbondleden vragen advies bij de Huurderslijn (020-551 77 55).
Een goed geïnformeerde huurder krijgt meer voor elkaar! De Woonbond heeft tientallen brochures over de rechten van huurders en huurdersorganisaties. Je bestelt ze in onze webwinkel.
webwinkel