Jongeren starten petitie tegen hoge huren en lage lonen

Volgens de jongeren worden zij op dit moment dubbel genaaid: de huren zijn torenhoog, terwijl de lonen achterblijven. In de petitie eisen zij daarom van de politiek dat zij het jeugdloon afschaft, de leeftijdsgrens voor huurtoeslag verlaagt naar 18 jaar, en meer sociale huurwoningen beschikbaar maakt voor jongeren. Alleen zo krijgen jongeren de ruimte om zonder kopzorgen te werken, studeren en leven.
Woonbeleid laat jongeren al jaren in de steek
De Landelijke Jongerencoalitie Wonen lanceerde de petitie tijdens de Woontop Jongeren. Deze werd dit jaar voor de vijfde keer georganiseerd, met als doel de stem en belangen van jongeren in het woonbeleid onder de aandacht te brengen. Het huidige woonbeleid en de politiek laat jongeren namelijk al jaren in de steek, constateerde de jongerencoalitie. Hoge huren en lage lonen zorgen ervoor dat jongeren dubbel genaaid worden, met ook mentale klachten ten gevolg.
Doe mee en teken de petitie!
Wil jij ook dat huren betaalbaar worden en jongeren een eerlijke kans krijgen op de woningmarkt? Zet je handtekening en deel de petitie met je netwerk. Daarmee laat je aan de politiek zien dat het tijd is voor verandering. De komende weken delen de coalitiepartners video’s en verhalen over hun eisen.
Deelnemers Landelijke Jongerencoalitie Wonen
De Landelijke Jongerencoalitie Wonen is een initiatief van LSVb, JOB MBO, CNV Jongeren, FNV Young & United, Dakloosheid Voorbij! Jongeren, Landelijk Overleg Studentenhuurders en Woonbond Jongeren. Deze zeven landelijke jongerenorganisaties zetten zich allemaal in voor het welzijn van jongeren.