Meteen naar de content

Woonprotest op 10 oktober

Politiek en beleid Op zaterdagmiddag 10 oktober vindt op de Dam in Amsterdam opnieuw een landelijk woonprotest plaats met als motto 'Huizen voor mensen, niet voor winst’.

De actiecoalitie Woonopstand roept huurders, woningzoekenden, dakloze mensen en bondgenoten op om samen in actie te komen tegen de aanhoudende wooncrisis.

Wooncrisis escaleert alleen maar verder

Vijf jaar na de eerste grote woonprotesten is de wooncrisis nog altijd niet opgelost. Integendeel: huren blijven stijgen, steeds meer mensen hebben moeite om een betaalbare woning te vinden en het aantal dakloze mensen neemt toe. Tegelijkertijd blijft wonen voor sommige partijen vooral een verdienmodel.

Volgens actiecoalitie Woonopstand is het tijd voor echte verandering. Daarom wordt op zaterdag 10 oktober opnieuw een landelijk woonprotest georganiseerd in Amsterdam. Het protest valt samen met Wereld Dakloze Mensen Dag.

Dit zijn de eisen

Onder het motto ‘Huizen voor mensen, niet voor winst’ stellen de organisatoren vijf eisen:

  • Maak het bestrijden van (dreigende) dakloosheid topprioriteit.
  • Zorg voor breed toegankelijke volkshuisvesting.
  • Garandeer lagere huren én meer zeggenschap voor bewoners.
  • Garandeer woonzekerheid en stop tijdelijke huurcontracten en flexwoningen.
  • Verklein de woonongelijkheid tussen koop en huur.

Kom in opstand op 10 oktober

De organisatoren roepen iedereen die wordt geraakt door de wooncrisis op om zich aan te sluiten. Het protest vindt plaats op zaterdag 10 oktober om 14.00 uur op de Dam in Amsterdam.

Wat is de Actiecoalitie Woonopstand?

De Actiecoalitie Woonopstand is een landelijke coalitie van actiegroepen, maatschappelijke organisaties, bonden en activisten die zich inzetten voor het recht op wonen. De coalitie organiseert sinds 2021 landelijke woonprotesten om aandacht te vragen voor de wooncrisis en politieke verandering af te dwingen. De Woonbond is aangesloten bij de coalitie.

Wil je meehelpen? Meld je aan via de website van de actiecoalitie.