Belangenbehartiger
De Woonbond komt op voor de belangen van huurders. We staan voor betaalbare huren, goede woningen in leefbare wijken en sterke huurdersorganisaties. Wat hebben we de afgelopen jaren voor u bereikt?
SuccessenDe regering moet met een voorstel komen om bewoners met een blokverwarming, of andere situaties waarbij er meerdere huishoudens op één energieaansluiting zitten, te helpen met het energieprijsplafond. De Kamer heeft vandaag unaniem een motie met deze oproep aangenomen.
De Woonbond is blij met de aangenomen motie. De bond pleit hier al langer voor. In een eerdere brief deden we al een voorstel voor een oplossing bij blokverwarming. 'We zijn blij dat onze inzet succes lijkt te hebben,' zegt Woonbonddirecteur Zeno Winkels. 'Als we deze mensen niet helpen lopen honderdduizenden huishoudens alsnog tegen onbetaalbare rekeningen aan.'
Gisteren deed de Woonbond, samen met een brede coalitie aan organisaties, de oproep om de motie te steunen. Minister Jetten moet nu uiterlijk volgende week met een voorstel komen.
Er zijn in Nederland zo'n 450.000 huishoudens met blokverwarming. Omdat ze geen individuele ketel hebben, maar met een complex op één ketel zijn aangesloten, zitten ze collectief snel boven het verbruiksniveau in het prijsplafond. Ook voor studentenhuizen en andere kamerbewoning speelt dit probleem. Ook voor hen moet Jetten op zoek naar een oplossing.
De Woonbond komt op voor de belangen van huurders. We staan voor betaalbare huren, goede woningen in leefbare wijken en sterke huurdersorganisaties. Wat hebben we de afgelopen jaren voor u bereikt?
SuccessenVragen over huren of problemen met je verhuurder? Woonbondleden vragen advies bij de Huurderslijn (020-551 77 55).
Een goed geïnformeerde huurder krijgt meer voor elkaar! De Woonbond heeft tientallen brochures over de rechten van huurders en huurdersorganisaties. Je bestelt ze in onze webwinkel.
webwinkel