Belangenbehartiger
De Woonbond komt op voor de belangen van huurders. We staan voor betaalbare huren, goede woningen in leefbare wijken en sterke huurdersorganisaties. Wat hebben we de afgelopen jaren voor u bereikt?
SuccessenHeeft u per juli 2013 een extra, inkomensafhankelijke huurverhoging betaald en wilt u schadevergoeding eisen? Dan is het verstandig voor 1 juli 2018 een brief te sturen naar de Belastingdienst.
Huurders die in 2013, 2014 of 2015 een extra, inkomensafhankelijke huurverhoging moesten betalen kunnen een schadevergoeding eisen bij de Belastingdienst. Dat komt door een recente uitspraak van de rechter, waarover u meer kunt lezen in ons nieuwsbericht van 31 mei.
Om huurders te helpen bij het claimen van schade heeft de Woonbond een modelbrief gemaakt. Die kunt u gratis downloaden. Om te helpen uitrekenen wat het schadebedrag was is een Excelbestand beschikbaar. Daarmee kunnen de meeste huurders eenvoudig uitrekenen om welke schade het ging.
Als u per 1 juli 2013 een extra, inkomensafhankelijke huurverhoging moest betalen. Want wie een schadevergoeding wil eisen, moet dat in beginsel binnen vijf jaar doen.
Als de huurverhoging later inging dan per 1 juli 2013. Bijvoorbeeld als u pas per 1 oktober 2013 voor het eerst een extra, inkomensafhankelijke huurverhoging moest betalen. Of pas per 1 juli 2014.
U hebt een extra, inkomensafhankelijke huurverhoging betaald als de huurverhoging van uw niet-geliberaliseerde huurwoning:
De Woonbond komt op voor de belangen van huurders. We staan voor betaalbare huren, goede woningen in leefbare wijken en sterke huurdersorganisaties. Wat hebben we de afgelopen jaren voor u bereikt?
SuccessenVragen over huren of problemen met uw verhuurder? Woonbondleden vragen advies bij de Huurderslijn (020-551 77 55).
Een goed geïnformeerde huurder krijgt meer voor elkaar! De Woonbond heeft tientallen brochures over de rechten van huurders en huurdersorganisaties. U bestelt ze in onze webwinkel.
webwinkel